Asiantuntijamme ovat apunasi. Saat meihin yhteyden alla olevista kanavista. 

Vaihde: +358 988 611 51

Asiakaspalvelu (Customer Service) AICT: +358 9 8861 1503
Asiakaspalvelu Advania Finland: +358 988 611 501, asiakaspalvelu@advania.com
Myynti: +358 988 611 500, myynti@advania.com
Laskutus: +358 988 611 502, laskutus@advania.com

Advania verkkokauppa
Myynti: myyntipalvelu@advania.com

Tästä verkkokauppaan!

Toimipisteet

Advania Finland Oy

Keilaniementie 1
02150 Espoo
Y-tunnus 2116894-5

Advania ICT Oy

Keilaniementie 1
02150 Espoo
Y-tunnus: 0924774-7
Myynti: markkinointi@advania.com

 

 

Myynti

Advania Ratkaisumyynti

Ratkaisumyynti

Jari Meri, myyntijohtaja
jari.meri@advania.com
+358 50 529 3811

Tero Lehtinen, myyntipäällikkö
tero.lehtinen@advania.com
+358 50 542 5669

Advania Digitalisaatiomyynti

Suurasiakasmyynti

Jari Jalonen, myyntijohtaja
jari.jalonen@advania.com
+358 400 44 4827

 

Advania Maakuntamyynti ja jatkuvat palvelut

Maakuntamyynti ja jatkuvat palvelut

Timo Drachman, myyntijohtaja, maakunnat
timo.drachman@advania.com
+358 40 774 5800

Reijo Parpala, aluejohtaja, Lahti
reijo.parpala@advania.com
+358 50 381 9110

Kari Tuomikoski, aluejohtaja, Turku
kari.tuomikoski@advania.com
+358 40 772 2107

Harri Erkkilä, myyntipäällikkö
harri.erkkila@advania.com
+358 40 555 2730

Kalle Tuutti, myyntipäällikkö
kalle.tuutti@advania.com
+358 50 563 7496

Avainhenkilöt

Sami Grönberg, toimitusjohtaja
Advania Finland
sami.gronberg@advania.com
Mob. +358 40 547 8248

Jouni Erkkilä, toimitusjohtaja,
Advania ICT
jouni.erkkila@advania.com
Mob. +358 40 500 4369

Ville Laiho, teknologiajohtaja,
Marketing&offering
ville.laiho@advania.com
Mob. +358 50 326 5130

 

 

Sami Ehoniemi, Team Manager
teknologiat
sami.ehoniemi@advania.com
Mob. +358 40 821 5226

Sirkku Väisälä, Finance&HR
sirkku.vaisala@advania.com
Tel. +358 9 886 11 537
Mob. +358 40 519 9594

Jari Lehtonen, tietohallintojohtaja
Operations
jari.lehtonen@advania.com
Mob. +358 46 850 7773

Laskutustiedot

Toivomme, että lähetätte laskunne ensisijaisesti verkkolaskuina. 

Verkkolaskuosoitteemme ovat:

Advania ICT  Oy (y-tunnus 0924774-7)

Operaattori:  OpusCapita Solutions Oy (E204503)

Verkkolaskuosoite: 003709247747

OVT-tunnus: 003709247747

Mikäli ette voi lähettää verkkolaskuja, pyydämme lähettämään paperiset laskut ostolaskujen skannauspalveluun osoitteeseen:

Advania ICT Oy (OpusCapita skannauspalvelu)
PL 66688
00021 LASKUTUS

Jotta skannauspalvelu voi kohdistaa laskunne, tulee tämä laskutusosoite tulostaa myös itse laskuun, eikä pelkästään kirjekuoreen. Tähän laskutus -osoitteeseen ei tule lähettää muuta materiaalia kuin laskuja, eli esimerkiksi tiedotusten ja markkinointimateriaalin postiosoite pysyy ennallaan.

Advania ICT Oy:n sähköpostiskannauksen osoite: advaniaictoy.FI.P.115635-5@docinbound.com

Advania Finland Oy (y-tunnus 2116894-5)

Operaattori: Opus Capita Solutions Oy (E204503)

Verkkolaskuosoite: 003721168945

OVT-tunnus: 003721168945

Paperilaskut:

Advania Finland Oy
PL 20297
00063 LASKUNET

Sähköpostilaskut: AdvaniaFinlandOy.FI.P.102070-0@docinbound.com

Kuinka voimme auttaa?

Kun haluat lisätietoja palveluistamme, jätä yhteydenottopyyntö täyttämällä allaoleva lomake. Asiantuntijamme ovat yhteydessä sinuun mahdollisemman pian.